Chráněné dílny

Chráněné dílny v rámci organizace Otevřená OKNA z. ú. zaměstnávají osoby se zdravotním postižením od roku 2007.

Přes 50 % našich zaměstnanců  jsou osoby se zdravotním postižením, odběrem našich výrobků mohou firmy řešit tzv. „náhradní plnění“ (Zákon o zaměstnanosti č. 435/2004 Sb.§ 81 ods. 1, § 18 vyhl. č. 518/2004 Sb.).

 

VÝTVARNÁ DÍLNA

je zaměřena na dekorování dřevěných polotovarů, textilu a hedvábí, smaltování lžiček, výrobu ručního mýdla, svíček, zakázkovou tvorbu ozdobných cedulí apod.

TEXTILNÍ DÍLNA

spolupracuje s výtvarnou dílnou. Vznikají zde hračky pro děti, drobné dárkové předměty z textilu (klíčenky, srdíčka..) tašky, polštářky, pouzdra, kapsáře, zástěry, pantofle a různé další textilní užitkové předměty a dekorace.

KNIHAŘSKÁ DÍLNA

je zaměřena na ruční šití dárkových bločků, bloků a diářů, opravy knih, paspartování, výrobu krabiček na mýdla a svíčky.

DŘEVAŘSKÁ A ÚDRŽBÁŘSKÁ DÍLNA

je zaměřena na výrobu výtvarně zajímavých polotovarů, určených k dekorování, výrobu ptačích krmítek a údržbářské a opravářské práce v rámci objektu chráněného bydlení a chráněných dílen.

PROPAGAČNÍ DÍLNA

se soustředí na výrobu novoročenek, vizitek, přání, svatebních oznámení, plakátů, letáků, diářů apod.

PRODEJNÍ GALERIE OKÉNKO

zajišťuje prezentaci a prodej výrobků chráněných dílen – jak vlastních, tak dalších dílen i zdravotně postižených výrobců především z Jihočeského kraje. Jedním z cílů galerie je vytvořit poutavou nabídku různorodých dárkových předmětů, produkovaných chráněnými a terapeutickými dílnami.

Prodejní galerie je součástí Obchodně-medicinského centra sv. Florián v Růžové ulici č. 41. Naleznete jej při průchodu na parkoviště za objektem.


 

KONTAKT:

Vedoucí chráněných dílen

Bc. Martina Holická

Tel. 778 050 996

Email: holicka@okenko.eu

 

Sídlo: Pražská 104/II, J. Hradec